.

למדי כיצד להתחבר לנקודת השקט הפנימי שלך ותופתעי מפריצות הדרך שתראי בחייך.

 • קשה לך לאהוב את עצמך ולקבל את עצמך כמו שאת? 

 • חווה שיפוטים עצמיים באופן יומיומי. שיפוטים כמו: אני לא מסודרת, אני רגישה מדי, לא עקבית, אני ביקורתית מדי, חסר סבלנות, לא מצליחה, לא יודעת להחליט, וכדומה. 

 • את שמה לב שהיחס שלך לעצמך פחות טוב מהיחס שלך לאחרים (ילדים/בן זוג/חברים..)? 

 • הביטחון העצמי שלך נמוך 

 • ניסית הרבה דרכים, אבל חסר לך כלי שייצר פריצת דרך בחיים שלך? 

 • אין לך דרך מספיק מובנת ומדויקת בכדי לעזור לעצמך (ולאחרים) שלב אחר שלב לצאת ממעגל השיפוטים העצמיים ההרסניים.

שמי אריק פלד, פסיכולוג,  מנכ"ל "מרכז פתח למחשבה"

המרכז המוביל ל"שיטת העבודה" של ביירון קייטי.

 

לאחר עשר שנות ניסיון עם שיטת העבודה של ביירון קייטי, מדיטציות מסוגים שונים וכלים פסיכולוגיים ורוחניים נוספים, פיתחתי שיטה ייחודית שתאפשר לך להגיע למפגש חוויתי ישיר עם נקודת האפס הסמויה שבתוכך.  מפגש זה מייצר באופן ספונטאני תהליך של ריפוי מיידי וחזק בגוף ונפש האדם ומסוגלת לייצר אצלו טרנספורמציה ופריצות דרך משמעותיות.  מדובר בשיטה מקורית בארץ ובעולם שמשדרגת את יכולות הטיפול לרמה חדשה.

 

"לאחר הקורס, הצצתי בחלונות הראווה וחשבתי לעצמי בהנאה שכעת רכשתי לי  ידע וכלים שהם הרבה יותר חשובים וישמשו אותי הרבה יותר מהבגדים/נעליים/ אביזרים שמציצים אלי  מחלונות הראווה... 

 

למדתי כיצד "להתקלף" מכל מיני עטיפות, קליפות מיותרות, לגלות את מה ששוכן עמוק עמוק בפנים מתחת לכל השכבות, כיצד להתבונן פנימה,לחקור את מה שיש שם בפנים ולהתחבר לעצמי מחדש"

תמר

 "אנחנו לא יכולים לפתור את הבעיות שלנו באמצעות אותה צורת חשיבה בה השתמשנו כשיצרנו אותם." (אלברט איינשטיין) 

כשאנחנו עוסקים בנושא של הבריאות הנפשית של אדם, בתחושת האושר שלו. אז ידוע לכולנו שעיקר הבעיה נוצרת במימד החשיבה.  

 

ולכן כל שיטה שמנסה להבין למה אנחנו חושבים כך ולא אחרת, שמנסה לזהות דפוסי מחשבה ולנטרל אותם, שמנסה להחליף מחשבות שליליות בחיוביות,  שמנסה לזהות את מקורות המחשבה בילדות ובחוויות טראומטיות וכדומה  

 

כל השיטות האלו לעולם לא יוכלו להיות מספיק אפקטיביות ולא יביאו  לריפוי שלם.  מכיוון שכולן נוצרו בתוך אותו מימד של החשיבה שהוא גם זה שיצר את הבעיה.

 

מה שאנחנו זקוקים לו זו שיטה שתדע לקחת את המטופל אל מימד שהוא עמוק יותר, רחב יותר, פנימי יותר , מעבר לעולם המחשבה.  ורק שם מתוך מפגש חוויתי עם המימד הזה הוא יוכל להסתכל על המציאות ועל כל מערך המחשבות שלו בדרך חדשה לחלוטין ממקום אחר.  כשזה מתרחש עוצמת התובנה היא חזקה כל כך עד שלעיתים היא מסוגלת לפתור בעיות של שנים בסשן טיפולי אחד.

מה אומרים מורים רוחניים על נקודת האפס :

ביירון קייטי, מפתחת שיטת "העבודה" - בספרה "על הארה וידיעה עצמית" כותבת - "העבודה מאפשרת לך להיכנס פנימה ולחוות את השלווה שכבר קיימת בתוכך השלווה איננה משתנה, נצחית  ונוכחת תמיד.  אתה מה שקיים לפני כל הסיפורים, לאחר שהובן הסיפור, אתה הוא מה שנשאר."  

ברנדון בייס יוצרת "שיטת המסע" כתבה: השלווה שאני מתכוונת אליה היאהדממה שמעבר לתודעה, יש בה אנרגיה, כוח של אהבה שמביא לאושר שאינו תלוי בסיבה חיצונית"

 

רבי נחמן מברסלב בחיבורו "ליקוטי מוהרן" כתב "כשם שבזמן כאב הגוף טבע האדם לעצום את עיניו כדי להתרחק ממציאותו של הכאב כך בהתגברות צרות הנפש יש בכוח האדם לעזוב את העולם לרגע לעצום את עיניו בחוזקה ולהתאחד עם הטוב המוחלט

דון מיגל רואיז, בספרו "ארבע ההסכמות" כתב "אפילו בלב הגהנום תוכלו לחוות שמחה ושלווה פנימית תוכלו להשאר במצב שלמות ואושר והגיהנום לא יגע בכם כלל"

נקודת האפס

מקום נצחי של חופש, נוכחות, חוסר מגבלות, שקט, שלווה, אושר פנימי בסיסי שלא תלוי בנסיבות חיצוניות. מקום שכשאתה מחובר אליו יש לך מרכז פנימי - ואתה יודע שאחרים לא יכולים לפגוע בך או לערער אותך.  

 

האתגר הגדול עם המקום הזה הוא שהוא מאוד חמקמק. זה לא מספיק לדעת שנקודת האפס קיימת אלא חשוב לחוות אותה באופן ישיר בכדי לעבור תהליך של ריפוי. 

 

קורס מרוכז

ב"שיטת האפס המרפא"

"הבנתי בקורס  שיש מקום לו לאדם שהוא טהור, ייחודי, קל ומשוחרר אשר אינו משפע משיפוטים, חוויות, קבוצת השתייכות , עבר, עתיד. מקום זה הינו אתגר לאדם לזהותו , מקום זה קשור לשאלה מי אנו ,משמעות החיים, מהי האמת בעולמינו.

למדתי שמה שחשבתי שמזהה אותי אינו נכון,  הרגשתי יותר קלה, מרחפת, מילאתי ראותי כל פעם בהמון המון אויר. למדתי שאם יש לי סבל והוא גדול איני לבד עם משאי זה.  למדתי שניתן להתגבר על הסבל, לקרוא לו בשם, להגדיר אותו, לקבוע לו גבולות ולשלוט בו." 

מלכה כהן

הקורס כחלק מהשתלמות המקצועית שלך

למעוניינים בכך.

בסיום הקורס, ולאחר השתתפות בכל ההרצאות והתרגילים

תקבל תעודת השתלמות מקצועית מטעם "מרכז פתח למחשבה"

ישירות למייל

שיטת האפס המרפא

היא תהליך ייחודי שמשלב את "שיטת העבודה" של ביירון קייטי עם  טכניקות מתקדמות נוספות.  

מצד שני התהליך כל כך פשוט  ומובנה שגם אם לא שמעת אף פעם על אף אחת מהשיטות הללו תוכל לרכוש מיומנות בשיטה בקלות עד סיום הקורס

הקורס מורכב משלושה שלבים שכשתלמדו אותם תעברו מהפך שלם  בגישה שלכם לחיים:

 

 • שלב א' - הכרות עם האוטומט - מינוס אחד

הגישה הבסיסית האוטומטית שלנו לחיים שהיא שלילית בעיקרה  ( מינוס אחד ) ומתווכחת עם המציאות,

 

 • שלב ב'- המפגש עם נקודת האפס

כשתעברו דרך המימד של נקודת האפס, תהיה לכם גישה של הכלה מוחלטת כלפי החיים, משם תשאבו יכולות של שקט, סבלנות, עוצמה, נוכחות ויכולת להשאר ולא לברוח גם מול כאב וסבל.  

 

 • שלב ג' - חיוביות מוחלטת ביחס לחיים - פלוס אחד

כשתחזרו למצבי החיים השונים שלכם מתוך נקודת האפס- תהיו במצב של מודעות חדשה ותפתחו גישה חיובית לחיים שבה כל קושי שמגיע  יהווה מתנה ומשם תשאבו, אהבה, שמחה ויצירתיות .

סיליבוס הקורס

 

תכנים מקצועיים נוספים:

הקורס עשוי לחולל מהפך בחיינו. כשאתה לומד - בשיטה המופלאה של ביירון קייטי - להיפטר מהביקורת העצמית ומהשיפוט המחמיר על עצמך, קורים נסים. אתה מתחבר למהות האמיתית שלך ומוצא מחדש את השקט הפנימי, השמחה והקבלה העצמית.

יצאתי מהקורס עם תובנות נהדרות.  לא פשוט ללמוד להפריד בין המחשבות שלך שמשתנות ובין והמהות האמיתית שלך, שהיא יציבה וקיימת. אך כשמצליחים להגיע לכך, חשים הקלה,שחרור מלחצים, רוגע וחופש פנימי, שמחה וקלילות. איזו מתנה!

נירה שוץ

הקורס היה נפלא. אני לא יודעת מה בדיוק עברתי שם אבל חוויתי המון רגעים של שחרור, רכות, זרימה, השתנות. הגעתי לקורס מאד פתוחה וכל תהליך שעשיתי עבד לי ולקח אותי למקום הזה.. השקט... המקום הזה - שלא משתנה. קורס שממש נכנס לעומק. אהבתי את האינטנסיביות שלו . אהבתי את טכניקות התרגול השונות. ואת הזוויות המשתנות של החקירה. נהדר!!!

נירה בורר

הקורס היה מרתק ומרגש. קיבלתי הרבה כוח ותקוה מהתהליך שעברתי וממשתתפי הקורס האחרים.

השיתופים בקורס הזכירו לי שאני לא לבד ועוד רבים מתמודדים עם הקשיים הרגשיים כמוני.

בקורס קיבלתי כלי נהדר למודעות והתבוננות על החיים שלי. הקורס עזר לי להתחבר למהות שלי - מקום מלא עוצמה ושלוה ,שאינו מושפע ממחשבות לא של אחרים לגבי ולא של עצמי לגבי עצמי.תודה לך אריק על ההנחיה המעמיקה ועל הנוכחות השקטה שלך שאפשרה לי ולמשתתפים אחרים להביא את עצמם קדימה ולעשות את "העבודה".

עינת טל

  הקורס הייתה מטלטל, במובן החיובי. הוא איפשר לי לעבור דרך עין הסערה שבתוכי ולבסוף להגיע שלווה ובטוחה אל מקום חדש ולא ממש ידוע. בזכות הקורס פתחתי שער אל מסע חדש בתוכי, ותחושה של משהו אחר נולדה בתוכי, תודה:)

קורל צוק

ספרות מקצועית ועזרים בקורס

חוברת קורס

 • מכילה את כל התרגילים שהיו בקורס,
 • מדריך מפורט ברמה של מתכון בישול שיאפשרו לכם בקלות להמשיך ולתרגל גם בבית.
 • הסברים ייחודיים ומפורטים שקשורים לתהליך השלם למימוש עצמי והגשמה.
 • הסברים מקצועיים על שיטת העבודה של ביירון קייטי וכלים נוספים

תוכל לאורך כל הסדנא לראות שכל מה שאני עושה על הבמה כתוב כבר אצלך.  במילים אחרות, התהליך ניתן לשיחזור באופן מלא על ידי הצמדות להנחיות שישנן בחוברת.  וכך תוכל לקחת את הכלי הזה הביתה ולהשתמש בו באופן יעיל ומרפא קודם כל עבור עצמך, ובוודאי גם עבור לקוחותיך

 

תמיכה במייל שאלות תשובות

 

במשך 30 ימים מתום הסדנא.

מענה יסודי ומקיף לכל השאלות שלכם על התהליך ובכלל.

באופן חופשי וללא תשלום נוסף

בונוסים במיוחד בשבילך

הקורס אפשר לי לחקור מחשבות שבחיי היום יום אני לא תמיד פוגשת או אולי יותר מדויק לכתוב לא תמיד מודעת אליהם. גילתי בתוכי היום דמויות או קולות שלא ידעתי שקיימים בי או שקימים אצל עוד כל כך הרבה אנשים.

אני לא מתבישת בעצמי, אני גאה בעצמי וזו תחושה מצוינת.

ההנחיה שלך אריק, יותר ממעולה. אני נהנית בכל רגע להקשיב לאפשורים ומתפעלת מהיכולת שלך לאפשר את כולם ולתת להם את המקום שלהם ברגישות אין קץ ובבטחון.

בזכות היכולות האלה וגם בזכות הבטחון שלך בתהליך ובמציאות אתה מאפשר לי, לנו, להגיע לתובנות על עצמינו והיקום שזה מבחינתי נס.

ההפקה של כל הקורס היתה מדויקת עבורי וגם האוכל היה טעים ומשביע ואפשר לי לעשות את העבודה ללא מחשבות מפריעות על תחושת רעב. תבורכו. 

רומי קורל גיל רווה

התהליך שעברתי בקורס היה של גילוי עצמי מחדש. גיליתי שאני ישות נוכחת ואוהבת מעבר לכל מחשבה וזה לכשעצמו היה עוצמתי לגלות

 גיליתי על עצמי שאני יותר ממה שחשבתי.שאין לי שום בעיה באמת ואני בסדר גמור . מגיע לי שיהיה לי טוב מגיע לי שאהיה מאושר . גיליתי כמה זה כיף ללמוד מזמן לא עשיתי את זה :)

הקורס תרם לי בהרבה שקט נפשי ורוגע פנימי עמוק. חזרתי הביתה וגיליתי שאני הרבה יותר פתוח ומתעניין  ויותר שלם עם עצמי ואפשר לומר גם יותר בטוח בעצמי

היכרתי מישתתפים מקסימים. מדהים היה לגלות איך תוך תהליך כזה קצר עם זר מוחלט אתה והוא נהיים קרובים  כאילו אין שום מחיצות ביניכם.

נהניתי מאד מהיכולת שלי להתקרב כל כך לאנשים שלא היכרתי וזאת תוך זמן מאד קצר.

הרגשתי כמו בתוך משפחה אחת גדולה שלכל חבריה אינטרס משותף וזה היה מאד נעים לחוות.

 ארגון היה יוצא מגדר הרגיל.  המקום היה מוצלח ביותר. יש שם אווירה מאד איכותית של מקום יוקרתי וזה  נתן הרגשה מאד נעימה

ההנחייה שלך אריק היית נפלאה . אתה אחד האנשים הקשובים ביותר שהיכרתי. אתה מאד נוכח מכיל ומעצים. רואים שאכפת לך ואתה בא מאהבה  והמון סבלנות.

 תודה על הכל :)  

 בהערכה רבה 

אבירם

 

שאלות נפוצות - ותשובות

האם הקורס נועד רק לאנשי מקצוע כמו מאמנים ומטפלים?

לפי הראיה שלי לכל אדם בכדור הארץ יש את הפוטנציאל להיות מאמן ומטפל, ולא רק זה, יש לו את החובה להיות כזה. כי בסופו של דבר הדרך היחידה לעזור לעצמך היא על ידי זה שאתה תהיה המטפל והמאמן של עצמך.  אין שום דרך אחרת.  אי אפשר להיות תלוי כל הזמן בגורם חיצוני שיעניק לך אושר והתפתחות. ולכן בהחלט מוזמנים לסדנא גם כל אילו שרוצים להיות מטפלים של עצמם בלבד, ולא בהכרח של אחרים.

אני לא מכיר את שיטת העבודה של ביירון קייטי , האם הקורס מתאים לי ?

בהחלט כן , בקורס אנחנו מתחילים מהתחלה לומדים את שיטת העבודה של ביירון קייטי וכלים נוספים -  כך שבסוף הקורס תוכל לרכוש כלים שיאפשרו לך להתמודד עם כל מחשבה מעוררת מתח בחייך או בחיי המטופלים שלך.

אני מכירה את שיטת העבודה של ביירון קייטי, יש לכם משהו לחדש לי?

בהחלט כן , קורס "שיטת האפס המרפא" הוא קורס ייחודי וחדשני.  יש בו טכניקות ותרגילים ייחודיים לקורס זה בלבד.

האם ההתמקדות ב"אפס" זה לא וויתור על הרצון שלנו לגדילה צמיחה והתפתחות?

ממש לא.  בקורס אסביר במדויק כיצד ליישב את הסתירה בין "לאהוב את עצמי בדיוק כמו שאני" ולהגיע למקום של שקט פנימי,  לבין הרצון הטבעי המתמיד לשיפור, צמיחה והתפתחות.

זה לא הזמן המתאים\אני צריכה לבקש חופש מהעבודה\אין לי סידור לילדים.  מה לעשות?

אם אין לך זמן להקדיש לעצמך, להתפתחות האישית והמקצועית שלך , אז את על אחת כמה וכמה חייבת לעצמך את הקורס הזה , זמן פנוי הוא תוצר ישיר של מיינד פנוי , כלומר ראש חופשי ממחשבות אוטומטיות מטרידות.

זמן פנוי, הוא אכן מצרך נדיר בעולמנו המודרני.  אך, כשאת מעמידה את זה מול התועלת שתקבלי בקורס זה מול האפשרות לקבל כלי חדשני שיכול ליצור פריצת דרך וטרנספורמציה בחיים שלך ושל המטופלים שלך...כדאי לעשות הכל כדי להיות שם.

אין לי כסף, מה לעשות?

מטפל שלא רוכש כלים חדשים ומעשיר את עצמו בהשתלמויות הוא מטפל פחות טוב ומגיעים אליו פחות לקוחות.  מדובר פה בהשקעה קטנה (פחות ממאה ש"ח בחודש!) בכדי להשקיע בעתיד המקצועי שלך ובעתיד הלקוחות שלך.  אם תעשה את ההחלטה לשדרג את המקצועיות שלך או לא - זה ביידים שלך.

למי הקורס לא מיועד?

 למי שאין לו סבלנות לתהליך ממוקד ותרגול אינטסיבי

למי שלא אוהב לתרגל באופן חוויתי ופרקטי, ומעדיף רק לשמוע על דברים.

למי שאין לו ראש פתוח לנסות להתחבר למקום השקט והעוצמתי שנמצא בממד מעבר למחשבות.  

למי שמרגיש שיש לו מספיק כלים וידע, ואין לו צורך בכלי חדשני לפריצות דרך נוספות בסל הכלים שלו.

 

אתי הילסום - יהודיה הולנדית שביום בהיר אחד נשלחה אל מחנות הריכוז 

כותבת מתוך התופת בספרה "השמים שבתוכי" - "אבל השמיים משתרעים גם מעל לפיסת הדרך המותרת לנו. איש אינו יכול לפגוע בנו, באמת שלא. אפשר להקשות עלינו, אפשר לגזול מאתנו רכוש, להגביל את חופש התנועה הפיזי שלנו, אבל הפגיעה האמיתית בכוחנו באה מעצמנו, מעצם המנטליות שלנו. החיים יפים בעיניי ואני מרגישה את עצמי חופשייה. השמיים שבתוכי גדולים ורחבי ידיים כמו השמיים שמעליי.  אני אדם מאושר ואני מברכת על חיי, כן, גם בשנה הזו 1942 לספירה, השנה המי יודע כמה למלחמה ...

 במהלך השנים השתתפתי בכנסים רבים במסגרות שונות ואתם עליתם על כולם : באירגון באוירה, הרגשתי מחובקת עם תקווה שאכן זו הדרך למצוא מענה למצוקותי בדרך נינוחה ונעימה.  אני מרגישה שמצאתי את הדרך והכלים שישלימו וינתבו אותי למימוש עצמי ולמימוש חלומותי

נאווה יגודניק

נוצר באמצעות מערכת רב דף מבית רב מסר

.